<

Hokej v číslech: Nejlepším hráčem play off byl Andrej Nestrašil

Foto: hcocelari.cz

Andrej Nestrašil přišel k Ocelářům před startem sezony z ruského Magnitogorsku. Pro Třinec šlo o velice povedený příchod: v základní části totiž Nestrašil nasbíral 35 bodů a v Generali Česká pojišťovna play off byl nejproduktivnějším hráčem svého týmu. I z pohledu rozšířených statistik byl jedním z nejlepších hráčů vyřazovacích bojů.

Andrej Nestrašil si ve čtrnácti zápasech play off při tažení Ocelářů za třetím mistrovským titulem v řadě připsal jedenáct bodů za pět gólů a šest asistencí.

Šest ze svých bodů zaznamenal ve finálové sérii, kdy patřil mezi nejlepší hráče. V celkovém součtu pak byl Nestrašil nejproduktivnějším hráčem Třince v letošním play off, a celkově se dělil s Lukášem Pechem o čtvrté místo bodování play off.

S pěti góly se Andrej Nestrašil dělil o třetí nejvyšší počet gólů ve vyřazovacích bojích, lepší byli pouze Miloš Kelemen a David Tomášek. V dresu Ocelářů ho pak se stejným počtem gólů doplnil ještě Erik Hrňa.

Andrej Nestrašil přitom ve čtrnácti zápasech vyslal pouze 35 střeleckých pokusů, hned devět hráčů Třince střílelo častěji než on. Pouze Tomáš Marcinko si ovšem v součtu vytvořil lepší střelecké příležitosti než Nestrašil, který tedy oplýval výborným výběrem místa.

Celkově jeho 35 pokusů dohromady vydalo na 3,9 očekávaného gólu, šlo o sedmou nejvyšší hodnotu v play off. Kromě zmíněného Marcinka se před Nestrašila v tomto ohledu dostalo už jen pět hráčů Sparty.

Z prostoru slotu Nestrašil vyslal sice jen čtrnáct ze svých pokusů, hned jedenáct z nich ale bylo přímo z prostoru okolo brankoviště, odkud také Nestrašil vstřelil čtyři ze svých gólů.

Mapa střeleckých pokusů Andreje Nestrašila v play off.

Mapa střeleckých pokusů Andreje Nestrašila v play off.

Celkově se Nestrašil podílel v play off na 25 vytvořených šancích Ocelářů, když kromě svých čtrnácti střel z oblasti slotu adresoval do těchto míst i jedenáct svých přihrávek na střely.

Celkově pak spoluhráčům připravil 32 střeleckých pozic. I když nejde o nijak závratný počet, přihrávky Andreje Nestrašila měly velice solidní kvalitu: v celkovém součtu totiž vytvořil šance na více než dva očekávané góly (v dresu Ocelářů v tomto ohledu zaostal pouze za Martinem Růžičkou a Petrem Vránou).

I když tedy Nestrašilova práce nemusí být na první pohled viditelná v počtu vlastních střel nebo přihrávek, s ním na ledě měl Třinec velice solidní herní převahu – při hře 5 na 5 měl Nestrašil poměr střeleckých pokusů 60 %, přičemž Oceláři měli o 62 střel více než soupeři (jde o sedmý nejvyšší rozdíl v play off).

V rámci očekávaných gólů měl Nestrašil poměr 69 %, druhý nejlepší ze všech hráčů v play off a jednoznačně nejlepší z hráčů Třince. S ním na ledě si Třinec vytvořil šance na 10,3 očekávaného gólu, soupeři pak na 4,7. V přepočtu na 60 minut pak jde o 3,2 očekávaného gólu, kdy měl Nestrašil třetí nejlepší hodnotu. Na ledě byl u devíti vstřelených a pouze u dvou obdržených gólů při hře 5 na 5.

Společně s Ondřejem a Michalem Kovařčíkem pak Andrej Nestrašil vytvořil v play off nejstabilnější útok. Tato trojice společně odehrála v bojích o titul nejvíce minut ze všech, když společně strávili na ledě 144 minut hry 5 na 5. Během těchto minut si vytvořili šance na 8,1 očekávaného gólu s poměrem 68 %.

Soupeře zároveň tento útok přestřílel v poměru 140:100 a kontroloval tedy 58 % všech střeleckých pokusů. Společně tato trojice byla na ledě u sedmi vstřelených a dvou obdržených gólů.

Andrej Nestrašil tedy hrál v zisku titulu velice výraznou roli. Byl nejproduktivnějším hráčem Ocelářů a mezi nejlepší patřil v ligovém srovnání. Zároveň s ním na ledě Třinec konstantně dokázal přehrávat soupeře a především si vytvářel velice nebezpečné pozice.

Andrej Nestrašil tak spojil všechny herní aspekty nejlépe ze všech hráčů v letošním play off, a podle nás byl proto tím nejlepším.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz