Rakousko ladí na Čechy: Tým světové úrovně. Bere i známá jména z NL

Foto: X Österreichischer Eishockeyverband

Příští zastávka – Rakousko. Přípravný cyklus národního týmu před domácím šampionátem je v plném proudu, ve čtvrtek a sobotu zkříží cestu dalšímu výběru z německy mluvící země. Kdo zaujme na rakouské soupisce?

Hlavní kouč Roger Bader aktuálně pracuje s kádrem, který čítá tři brankáře, devět obránců a čtrnáct útočníků. Kostra rakouského týmu stojí zejména na hráčích z tamní win2day ICE Hockey League.

„Sestava zůstala ve srovnání s druhým týdnem téměř identická,“ hlásí Bader. K reprezentci se po vyřazení z play off švýcarské ligy nově připojil pouze obránce Bernd Wolf – právě na krajánky z NL bude trenérský štáb spoléhat nejvíce.

„Sestava zůstala ve srovnání s druhým týdnem téměř identická.“

Hlavní hvězdou Rakušanů by měl být křídelník Dominic Zwerger, poslední dvě sezony parťák českého legionáře Michaela Špačka v Ambri-Piottě. Solidní pověst už si ve Švýcarsku vydobyl také Benjamin Baumgartner z Bernu.

Bohatou sbírku 102 reprezentačních startů zase o něco rozšíří zadák Dominique Heinrich – účastník pěti mistrovství světa a šestinásobný mistr rakouské ligy. O pátý šampionát potom usiluje gólman David Madlener.

Boj o místečko v mančaftu pro turnaj v Praze a Ostravě se už oproti tomu netýká zraněného forwarda Maximiliana Reberniga, kterého v přípravě nahradil navrátilec Lukas Bär.

Nastupující generaci zastupují talentovaní benjamínci: konkrétně obránce Thomas Klassek a útočník Ian Scherzer. Oba věkově ještě spadají do juniorské kategorie. 

Do finální nominace nicméně podle všeho promluví dostupnost plejerů z finále domácí ligy a několika rakouských hokejistů v zámoří. Takový Marco Rossi z Minnesoty (bez naděje na play off) by se realizačnímu týmu tuze hodil.

„Česká republika je tým světové úrovně, bude to silnější soupeř než Slovinsko.“

V současné době se ovšem Bader a jeho parta stoprocentně koncentrují jenom na dvojzápas s Českem. Ještě před ním absolvují – počínaje pondělím – pět tréninkových jednotek v Linci.

„Česká republika je tým světové úrovně, bude to silnější soupeř než Slovinsko,“ naráží Bader na předchozí dva přípravné duely (porážky 2:5 a 0:6). Zkraje dubna potom Rakousko dvakrát v nájezdech podlehlo Lotyšsku.

Rakouská nominace pro třetí týden přípravy na MS

Brankáři:
Thomas Höneckl (Steinbach Black Wings Linz), David Madlener (Pioneers Vorarlberg Eishockeyclub), Max Zimmermann (EK Zell am See).

Obránci:
Nico BrunnerDominique Heinrich (oba EV spusu Vienna Capitals), Michael Kernberger (Moser Medical Graz99ers), Thomas Klassek (EC-KAC), Ramon Schnetzer (HC Thurgau, SWI), Patrick Söllinger (Steinbach Black Wings Linz), Philipp Wimmer (EC Red Bull Salzburg), Bernd Wolf (HC Lugano, SWI), Kilian Zündel (HC Ambri-Piotta, SWI).

Útočníci:
Niklas Bretschneider, Nico Feldner, Emilio Romig (všichni Steinbach Black Wings Linz), Mathias Böhm, Lukas Kainz, Leon Wallner (všichni EV spusu Vienna Capitals), Lukas Bär, Senna Peeters (oba Hockey-Club TIWAG Innsbruck - Die Haie), Benjamin Baumgartner (SC Bern, SWI), Felix Maxa (Eishockeyclub EC iDM Wärmepumpen VSV), Julian Metzler (Pioneers Vorarlberg Eishockeyclub), Henrik Neubauer (Västerviks IK, SWE), Ian Scherzer (Rögle BK), Dominic Zwerger (HC Ambri-Piotta, SWI).

Program rakouské přípravy před MS

Čtvrtek 18. dubna:
17:10 Česko – Rakousko (České Budějovice)

Sobota 20. dubna:
18:00 Rakousko – Česko (Linec)

Čtvrtek 25. dubna:
19:30 Německo – Rakousko (Garmisch-Partenkirchen)

Sobota 27. dubna:
16:15 Rakousko – Německo (Zell am See)

Neděle 5. května:
19:00 Rakousko – Kanada (Vídeň)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz