Třinec? Jedna z variant, přiznává Bartošák. Výhru v derby oslaví malým pivkem

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovičtí hokejisté doma válí, vždyť na svém ledě vyhráli pětkrát v řadě. V sobotu před parádně zaplněnou Ostravar Arénou otočili bitvu s třineckým rivalem a ovládli tolik ceněné derby. V něm triumfovali poprvé po takřka přesně dvou letech. K výhře Ostravanů přispěl 35 zásahy brankář Patrik Bartošák, který se vyjádřil také ke spekulacím k možnému přesunu právě do kabiny Ocelářů.

Jaký to byl zápas, Patriku?
Velice těžký. Všichni víme, jakou mají Oceláři sílu směrem dopředu, a jak šikovné mají útočníky. Měli i hodně šancí. Naštěstí se nám to vzadu podařilo ukopat jen na dva góly a na konci se nám podařilo šťastným a pro ně nešťastným gólem vyhrát.

Jak jste viděl první inkasovaný gól?
Snažil jsem se přečíst Růžu. Myslel jsem si, že mi to pošle do víka, a tím pádem jsem nezavřel betony. Asi si přečetl skauting a ví, kam mi má střílet. Kam dostávám většinu gólů. Byla tam skulinka u betonu a on to trefil pěkně. Možná i proto je tam, kde je.

Ve třetí třetině jste si za úspěchem tvrdě šli...
Kluci to zvládli výborně. Nic jsme nevzdali i proti tak zkušenému týmu jako je Třinec, který po dvou třetinách vede 2:1 a takové výsledky si umí pohlídat. Výhra je o to sladší. Klobouk dolů před tím, jak jsme se toho zhostili, a že jsme to s nimi konečně dokázali dotáhnout do vítězného konce.

Sportovní ředitel Třince Jan Peterek v deníku Sport přiznal, že jste v hledáčku Ocelářů. Jak to vnímáte?
To mám moc velkou radost, že to pan Peterek řekl. Zatím jsem ale ve Vítkovicích a takové věci zatím neřeším.

Udržel jste si přesto čistou hlavu?
Určitě. Každý soupeř je pro mě úplně stejný, i když vím, že Třinec je nebezpečnější směrem do útoku než pár ostatních týmů v extralize, ale že bych se zabýval něčím takovým, co proběhlo v novinách, nebo na internetu? To určitě ne, není na to čas.

Umíte si představit přestup na trase Vítkovice – Třinec?
Říkám: Tohle teď neřeším. Nyní jsem ve Vítkovicích a myslím, že máme hodně slušně rozjetou sezonu. Co bude potom, budu řešit potom. Může to být jedna z variant, ale jak to dopadne, to ještě neřeknu.

V minulosti jste s Třincem po boji prohrávali, hrozila vám šňůra nezdarů...
Pamatuji si, že jsem s Třincem naposledy vyhrál asi v roce 2016, když jsem se zrovna vrátil z Ameriky. To bylo snad poslední mistrovské utkání se mnou v bráně, které jsme vyhráli. Snažil jsem se soustředit hlavně na to, ať konečně vyhrajeme. Černou sérii, která by nastala, jsem v hlavě neměl. Slyším to poprvé.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Podařilo se vám zastavit úniky Ciencialy a Svačiny. Vnímal jste to jako zlomové momenty?
Zlomovým momentem bylo, že Růža ve třetí třetině za stavu 2:2 nedal gól na 3:2. V první nebo na začátku druhé třetiny, když člověk chytne nájezd, i kdyby to bylo 2:0, nebo 3:1, pořád je to hratelný zápas. Kdyby Růža na konci třetí třetiny proměnil svou šanci, asi bychom těžko hledali odpověď na tuto ránu.

Kam vás jeho střela trefila?
Do vyrážečky. Musím říct, že to sehráli hodně rychle a já jsem se jen reflexně přesunu. Naštěstí mě to trefilo do vyrážečky. Kdyby na to měli více času, nebo by to poslal více do víka, asi bych kapituloval.

Takže tentokrát to byl váš dobrý skauting...
Asi jo. Možná mohl střílet i mezi nohy, tam bych to možná taky nechytil. (směje se)

Naopak před vaším třetím gólem tam cinkly břevno, tyčka...
Jak jsem to viděl, říkal jsem si: To snad není možné! Ještě kdyby nám tak dali z nějakého protiútoku gól na 2:3, asi bych se vyloženě víte co… (směje se) Jsem rád, že nám to tam potom padlo, i když trochu haluzácky. Jejich obránce si to tam, myslím, shodil sám. Po dvou tyčkách jsme si ten gól ale zasloužili

Třinecký kotel? Slyšel jsem nepěkná slova

V závěru byly na ledě velké emoce, že?
Samozřejmě. Mělo to velký náboj. Ve druhé třetině jsem slyšel třinecký kotel pořvávat určitá nepěkná a vulgární slova. Tím víc jsem si užil děkovačku s našimi fanoušky.

Po vážném zranění se do hry vrátil obránce Peter Trška. Co říkáte na jeho výkon?
Hrál výborně. Trša se toho zhostil úplně fantasticky na to, v jakém stavu pořád má svou nohu. Víme, že to pořád ještě není stoprocentní, a že hrál přes bolest. Klobouček předtím, co předvedl. Asi ho samozřejmě hnala i atmosféra, plný zimák a úžasní fanoušci. Z jeho strany to byl fantastický výkon.

Třinecký bek Milan Doudera říkal, že Oceláře stál tento zápas hodně sil. Jak jsou na tom brankáři potažmo Vítkovice?
S Šimonem jsem se ještě nebavil, jak je na tom. (směje se) Já jsem na tom ale tak, že si doma určitě dám jedno malé pivo a budu se připravovat na nedělní zápas. Máme za sebou těžké utkání – jak fyzicky, tak hlavně psychicky. Všichni jsme věděli, jak je Třinec ofenzivně laděný. Jestli jsou na tom kluci fyzicky špatně, máme dost dobré zázemí na to, aby se dali na neděli dohromady.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz