Je jasno! Nedvěd oznámil jména tří náhradníků pro ZOH

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Jak generální manažer národního týmu Petr Nedvěd avizoval, s sebou do Pekingu vezme trojici náhradníků: obránce Jana Ščotku a útočníky Davida Tomáška s Matěj Blümelem (na fotce). Zbylá tři místa v širším kádru zatím reprezentace nevyužije.

Náhradníci budou čekat – přímo v Pekingu, zda se z původní 25členné nominace někdo nezraní, nebo – což je mnohem pravděpodobnější varianta – nenakazí covidem.

Není tedy jisté, zda se vůbec do zápasu dostanou a zda celou olympiádu nestráví v bublině na hotelu a v tréninkové hale. Přesto neváhali a pozvánku nepozvánku na olympijské hry přijali.

„Jednání s nimi musím hodnotit velice pozitivně," řekl Nedvěd po pondělním tréninku. „Stejně tak i s manažery. Nikdo jim do toho nechce házet vidle, i když je to v uvozovkách jen taxi squad. Všichni to podpořili i za těchto podmínek."

„Všichni to podpořili i za těchto podmínek."

Žádné problémy nedělaly ani Blümelovy Pardubice, jejichž majitel Petr Dědek se v prosinci na Twitteru vyjádřil tak, že s nominací svých hráčů nebude souhlasit. Dával to do souvislosti s případnou pětitýdenní karanténu, ta ale v Číně bude přece jen daleko kratší. 

Ščotka hraje za finskou Jyväskylu, kde sice ve 35 zápasech získal jen dvě asistence, o jeho roli v týmu nicméně svědčí to, že hned v první sezoně po svém příchodu dělá kapitána. A to ještě jako cizinec...

Tomášek pro změnu patří k lídrům Chabarovsku, kde ve 47 duelech zaujal 21 body (9+12) a je druhým nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Tomášek se už zapojil do tréninkového kempu v Praze.

Blümel patří k vycházejícím hvězdičkám českého hokeje, na jaře – v pouhých dvaceti letech – startoval na mistrovství světa. V probíhajícím ročníku má po 40 extraligových zápasech bilanci 11+11. 

„Izolovaní nebudou, ale budou muset bydlet mimo olympijskou vesnici," popisuje Nedvěd roli náhradníků. „Budou mít možnost trénovat s mužstvem. I do olympijské vesnice budou mít přístup, ale bydlet budou muset na hotelu. Olympijská vesnice totiž není nafukovací, nepočítalo se s tím."

Nominace české reprezentace na ZOH 2022

Brankáři:
Šimon Hrubec (Avangard Omsk, KHL), Roman Will (Traktor Čeljabinsk, KHL), Patrik Bartošák (Amur Chabarovsk, KHL).

Obránci:
Jakub Jeřábek (Spartak Moskva, KHL), Ronald Knot (Neftěchimik Nižněkamsk, KHL), David Sklenička (Jokerit Helsinky, KHL), Vojtěch Mozík (Admiral Vladivostok, KHL), Lukáš Klok (Neftěchimik Nižněkamsk, KHL), Tomáš Kundrátek (HC Oceláři Třinec), Libor Šulák (Admiral Vladivostok, KHL), David Musil (HC Oceláři Třinec).

Útočnici:
Roman Červenka (Rapperswil-Jona Lakers, SUI), Jan Kovář (EV Zug, SUI), Vladimír Sobotka (HC Sparta Praha), Hynek Zohorna (IK Oskarshamn, SWE), Radan Lenc (Amur Chabarovsk, KHL), Michal Řepík (HC Sparta Praha), Tomáš Hyka (Traktor Čeljabinsk, KHL), Matěj Stránský (HC Davos, SUI), Lukáš Sedlák (Traktor Čeljabinsk, KHL), Michael Špaček (Frölunda HC, SWE), David Krejčí (HC Olomouc), Jiří Smejkal (Pelicans Lahti, FIN), Michael Frolík (HC Lausanne, SUI), Tomáš Zohorna (IK Oskarshamn, SWE).

Náhradníci: Jan Ščotka (O, JYP Jyväskylä, FIN), Matěj Blümel (Ú, HC Dynamo Pardubice), David Tomášek (Ú, Amur Chabarovsk, KHL).

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Realizační tým

Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Filip Pešán.
Asistenti trenéra: Martin Straka a Jaroslav Špaček.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Videokouč: Aleš Vladyka a Denis Havel.
Fyzioterapeut: Radovan Sakaláš.
Kondiční trenér: Dominik Kodras.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Šulan a Oldřich Kopecký.
Doktor: Tomáš Vyskočil.
Manažer: Jan Černý.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program turnaje na ZOH 2022

Středa 9. února
9:40 Rusko – Švýcarsko (skupina B)
14:10 Česko – Dánsko (skupina B)

Čtvrtek 10. února
5:10 Švédsko – Lotyšsko (skupina C)
9:40 Finsko – Slovensko (skupina C)
14:10 USA – Čína (skupina A)
14:10 Kanada – Německo (skupina A)

Pátek 11. února
5:10 Dánsko – Rusko (skupina B)
9:40 Česko – Švýcarsko (skupina B)
9:40 Švédsko – Slovensko (skupina C)
14:10 Lotyšsko – Finsko (skupina C)

Sobota 12. února
5:10 Kanada – USA (skupina A)
9:40 Německo – Čína (skupina A)
14:10 Rusko – Česko (skupina B)
14:10 Švýcarsko – Dánsko (skupina B)

Neděle 13. února
5:10 Slovensko – Lotyšsko (skupina C)
9:40 Finsko – Švédsko (skupina C)
14:10 Čína – Kanada (skupina A)
14:10 USA – Německo (skupina A)

Začátky jsou uvedeny v českých časech, v Pekingu je o 7 hodin více.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz