Senzace se nekoná. Češky podlehly Kanadě 0:4 a znovu si zahrají o bronz

Foto: iihf.com

České hokejistky v semifinále světového šampionátu nestačily na favorizovanou Kanadu, které podlehly 0:4 a po roce si tak znovu zahrají o bronz. Jejich soupeřkami v posledním utkání bude Finsko.

Svěřenkyně Carly MacLeodové motivované senzací českých hokejistek do 18 let, které na svém lednovém šampionátu Kanadu zázračně porazily, snily o něčem podobném. Kanaďanky ale tentokrát pohromu nedopustily.

Z prvního gólu se radovaly už po necelých pěti minutách hry a v závěru první třetiny, kterou ovládly jasně 13:1 na střely, překonaly Kláru Peslarovou zásluhou obránkyně Jocelyne Larocqueové podruhé.

Pohodlný dvoubrankový náskok už javorové listy nepustily, naopak do konce zápasu přidaly ještě další dvě branky a dobře se naladily na finále s domácí Amerikou.

Češky se ani podruhé na turnaji v zápase s Kanadou neprosadily a spokojit se tak potřetí v řadě musí „jen“ s bojem o bronz. V něm vyzvou už dnes od 19:00 českého času Finky, proti kterým šampionát zahájily výhrou 4:0.

KANADA – ČESKO 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Turnbullová (Staceyová, Larocqueová), 19. Larocqueová (Staceyová, Clarková), 22. Clarková (Spoonerová), 45. Fillierová (Fastová).
Rozhodčí: Nurmiová (Finsko), Tassoniová – Bucknerová (obě USA), Saarimäkiová (Finsko).
Vyloučení: 3:4.
Bez využití.
Střely na branku: 47:9 (13:1, 14:5, 20:3).
Diváci: 2 121.
Nejlepší hráčky: Blayre Turnbullová – Daniela Pejšová.
Kanada: Desbiensová – Larocqueová, Fastová, Sheltonová, Ambroseová, N. Goslingová, Bellová, Bourbonnaisová – Fillierová, Poulinová, Jennerová – Maltaisová, Nurseová, Spoonerová – Clarková, Turnbullová, Staceyová – J. Goslingová, O'Neillová, Serdachnyová – Rattrayová. Trenér: Ryan.
Česko: Peslarová  – Tejralová, Pejšová, Čajanová, Radová, Trnková, Kosinová, Jandušíková – Křížová, Pejzlová, Vanišová – Šapovalivová, Hymlárová, Mlýnková – Plosová, Přibylová, Neubauerová – Kalová, Čabelová, Pištěková. Trenérka: MacLeodová.

Závěrečný program MS žen 2024

Neděle 14. dubna:
19:00 Česko – Finsko (o 3. místo)
23:00 USA – Kanada (finále)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz